تلفن تماس 09171159556|novingagna@gmail.com

نقش هموژنایزر در پالایش روغن های گیاهی برای سوخت های زیستی

/, علم و فن آوری/نقش هموژنایزر در پالایش روغن های گیاهی برای سوخت های زیستی

نقش هموژنایزر در پالایش روغن های گیاهی برای سوخت های زیستی

استفاده از روغن های گیاهی مانند پالم، سویا، دانه آفتاب گردان و غیره بعنوان انتخابی در مقابل سوخت های پترو شیمیایی گسترش یافته اند. به طور معمول 2 انتخاب وجود دارد: بایودیزل و روغن گیاهی مستقیم .در هر دو روش روغن عمل آوری نشده در طول استفاده در مراحل پشت سر هم پالایش می شوند: بدون صمغ کردن، خنثی کردن و سفید کردن.

روغن بدست آمده قبل از استفاده بعنوان بایو دیزل باید تا دمای 65 درجه سانتیگراد گرما داده شود تا ویسکوزیته آن کاهش یابد. تانک های سوختی جدا یا سیستم های پیش گرمایش برای رسیدن به این مهم استفاده می شوند. بایو دیزل ها بدلیل مزایایی که دارند می توانند مستقیما به عنوان جایگزینی برای سوخت های فسیلی استفاده شوند.

مشکلات:

افزودن معرف به سیستم بوسیله میکسرهایی با تنش پایین یا همزن های پیوسته در حجم بزرگ به صورت عملیات پیوسته ای انجام می شود. عملیات ترانسفیکیشن در حجم بسیار متنوع می باشد و پیش اختلاط متانول ممکن است در مخازن جداگانه ای در حین افزودن به روغن در ظرف راکتور تهیه شود. دوباره، همزن های معمولی معمولاً استفاده می شوند. مشکلات این فرآیند شامل:

اسید و محلول های سدیم هیدروکسید مقدار کمی از محصول نهایی را تشکیل می دهند و باید به کوچکترین قطرات ممکن برای اطمینان ازتماس مناسب با روغن تبدیل شوند. همزن ها با تنش برشی پایین با زمان ماند پایین نمی توانند به آسانی به این مهم دست پیدا کنند.

جایی که امولسیون تشکیل شد باید به آسانی در طول فرآیند جداسازی شکسته شوند.

با افزودن کمک کننده های رسی و صاف کننده، همزن های معمولی نمی توانند به سرعت محصولات بدون تجمع و سوسپانسیون های همگن را تهیه کنند.

پراکندگی ضعیف معرف ها باعث کاهش بازدهی فرآیند می شود و باعث افزایش مصرف شیمیایی و ضایعات می شود.

راه حل: استفاده از هموژنایزرهای پیوسته شرکت نوین ابزار برای شکستن معرف ها به اندازه های کوچک برای تماس بهتر با روغن ها و افزایش بازدهی می باشد.

 

مزایا:

  • بهبود پخش معرف ها در روغن و افزایش مساحت سطح در تماس با روغن برای سرعت بخشیدن به واکنش
  • کاهش شیمیایی و مصرف انرژی و کاهش مضرات محیطی
  • واکنش سریع فرآیندی
  • سری های قابل تعویض به میکسرهای شرکت نوین ابزار این قابلیت را می دهد که برای بهبود عملکرد برای فرآیند طیف وسیعی از روغن ها، شامل آنهایی که تمایل به امولسیون دارند وفق پذیر است.

 

توسط |2019-02-16T21:58:51+00:00فوریه 16th, 2019|تکنولوژی, علم و فن آوری|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه

برچسب های سایت

اطلاعات تماس :

novingagna@gmail.com

تلفن: 09171159556

تلفن همراه: 09177385443

فکس: 02143851523

وبسایت: نوین ابزار

Back to Top